top of page

Info 

Paluküla Klubi on asutatud Paluküla Puhke- ja Spordikeskuse arendamiseks. Paluküla Klubi on spordiklubi, propageerime talispordi harrastamist. Soovime kujundada Paluküla mäe kaasaegseks atraktiivseks spordikeskuseks.

Käesolev toode / teenus on käivitatud Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi ja arengu-programmi ENTRUM raames.

 Ãœhingu eesmärgiks on sportimisvõimaluste arendamine Palukülas, noorte vaba aja tegevuste ja sporditegevuste toetamine ning võimaldamine.

 

 

Paluküla Klubil on uus spetsiaalselt lumelauduritele ja mäesuusatajatele mõeldud sportbatuut, millel uueks hooajaks trikke harjutada! Esimesed trennid on juba tehtud ning hüpped on vägevad! Prantsusmaalt tellitud sportbatuudi soetamist toetas kohaliku omaalgatuse programm.

 

Lume ja suusaradate kohta saab infot. http://arhiiv.sport.err.ee/lumeinfo.php?id=52

 

 

MITTETULUNDUSÃœHINGU Paluküla Klubi  PÕHIKIRI   

I ÃœLDSÄTTED  1.1. Mittetulundusühing .Paluküla Klubi edaspidi (ühing) on avalikes huvides tegutsev  füüsiliste isikute  vabatahtlik ühendus.    1.2. Ãœhingu nimi on Paluküla Klubi ja ühingu asukoht on Rapla maakond Kehtna vald Lelle 1.3. Ãœhing on sõltumatu organisatsioon ja ei ole ühegi teise organisatsiooni sektsioon.   1.4. Ãœhingu eesmärgid on:  sportimisvõimaluste  arendamine Palukülas,  noorte vaba aja tegevuste ja sporditegevuste toetamine ning võimaldamine, Paluküla spordikeskuse arendamine puhke- ja spordikeskusena.   1.5. Oma eesmärkide saavutamiseks viib ühing ellu järgmisi tegevusi:  spordi propageerimine, spordivõistluste, laagrite ja sportlike ürituste korraldamine ja võistlustel osalemine, spordialaste väljasõitude korraldamine, sordiharrastajate toetamine, sporditarvete soetamine ja laenutamise organiseerimine, seadmete, tehnika ja ehituse organiseerimine Paluküla Spordikeskuse arendamiseks, laste ja noorte vaba aja sisustamine, huvialaringide juhendamine ja korraldamine, Lelle ja Paluküla elukeskkonna parandamine ja tervislike eluviiside propageerimine, õppe ja treeningfilmide valmistamine.    II ÃœHINGU LIIKMEKS VASTUVÕTMISE NING ÃœHINGUST VÄLJAASTUMISE NING VÄLJAARVAMISE KORD JA TINGIMUSED  2.1. Ãœhingu liikmeks võib astuda iga füüsiline või juriidiline isik, kes vastab liikmetele esitatavatele nõuetele, nõustub ühingu eesmärkidega ning on nõus täitma ühingu põhikirja ning üldkoosoleku ja juhatuse otsuseid.  2.2. Ãœhingu liikmeks saada soovija peab esitama kirjaliku avalduse juhatusele, kes hiljemalt ühe kuu jooksul arvates avalduse saamisest teeb liikmeks vastuvõtmise või sellest keeldumise otsuse ning teeb selle teatavaks avalduse esitanud isikule.   2.3. Ãœhingu liikmeks saada soovija tasub ühingu arvele käesoleva majandusaasta liikmemaksu vastavalt üldkoosoleku otsusele.  2.4. Liikmemaksu tasuvad kõik ühingu liikmed. Liikmemaksu suuruse üle otsustamine kuulub iga korralise üldkoosoleku päevakorda.   2.5. Kõik ühingu liikmed võivad ühingust välja astuda kirjaliku avalduse alusel.    2.6. Ãœhingu juhatus võib ühingust välja arvata liikme, kelle tegevust ta hindab vastukäivaks  Ã¼hingu eesmärgile või ühingu  põhikirjas esitatut eiravaks.  2.7. 12 kuud liikmemaksu mittetasunud liikme arvab ühingu juhatus liikmete hulgast välja.  2.8. Ãœhingu juhatus teatab viivitamatult väljaarvatavale väljaarvamise otsusest ja selle põhjusest. Väljaarvataval on õigus esitada küsimus läbivaatamiseks üldkoosolekule.   III LIIKMETE ÕIGUSED JA KOHUSTUSED  3.1. Ãœhingu liikmetel on õigus: - võtta osa kõigist ühingu korraldatavatest üritustest  - võtta osa sõna- ja hääleõigusega üldkoosolekust; - saada teavet ühingu tegevuse kohta; 

- astuda ühingust välja; - olla valitud ühingu juhtorganitesse;    

3.2. Ãœhingu liikmetel on kohustus: - tunnustada ühingu eesmärke ning järgida ühingu tegevuses osalemisel põhikirja ning üldkoosoleku ja juhatuse otsuseid; - tasuda ühingu liikmemaksu.   

IV ÃœLDKOOSOLEK  4.1. Ãœhingu kõrgeimaks organiks on ühingu üldkoosolek, kus igal ühingu liikmel on üks hääl.  4.2. Ãœldkoosoleku pädevus: - ühingu põhikirja muutmine; - ühingu eesmärgi muutmine; - ühingu liikmemaksu suuruse kehtestamine; - juhatuse liikmete määramine ja tagasikutsumine; - muude küsimuste otsustamine, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud teiste organite pädevusse.  4.3. Ãœldkoosolek on otsustusvõimeline, kui sellest võtab osa vähemalt 50% ühingu liikmetes Juhul, kui üldkoosolekul ei ole esindatud vähemalt 50% ühingu liikmetest, kutsub juhatus kokku sama päevakorraga uue üldkoosoleku kõige varem kolme nädala ja kõige hiljem kolme kuu jooksul. Uus üldkoosolek on pädev vastu võtma otsuseid sõltumata koosolekul esindatud liikmete arvust.  4.4. Ãœhingu üldkoosolekul võib otsustada ka muid küsimusi, mida ei ole eelnevalt üldkoosoleku päevakorras teatatud,  välja arvatud ühingu  põhikirja muutmine ja ühingu tegevuse lõpetamine.  4.5. Ãœhingu üldkoosolek peetakse vähemalt üks kord kalendriaasta jooksul. Ãœldkoosolek kutsutakse kokku, kui ühingu juhatus leiab selle vajaliku olevat või vähemalt 1/10 ühingu liikmeist palub põhjendatult ühingu juhatusel seda teha.   4.6. Juhatus informeerib oma liikmeid hiljemalt kaks nädalat enne üldkoosoleku toimumispäeva üldkoosoleku toimumisajast ja -kohast ning päevakorrast.  4.7. Kui ühingu liige soovib mingi küsimuse vaatluse alla võtmist järgmisel üldkoosolekul, peab ta sellest kirjalikult teatama ühingu juhatusele enne üldkoosoleku kokkukutsumise teate saatmist.  4.8. Ãœhingu üldkoosolekust võivad hääleõigusega osa võtta kõik ühingu liikmed. Igal hääleõiguslikul isikul on ainult üks hääl. Ãœhingu liige võib volitada teist ühingu liiget hääletama tema eest lihtkirjaliku volikirjaga.    4.9. Juhtudel, milliste kohta allpool või seaduses pole sätestatud teisiti, loetakse üldkoosoleku otsus vastuvõetuks, kui selle poolt hääletab üle poole üldkoosolekul osalevatest või esindatud ühingu liikmetest.   4.10. Kui vähemalt üks kolmandik hääleõiguslikest kohalviibijatest seda nõuab, tuleb hääletamine läbi viia salaja.      

     

V ÃœHINGU JUHATUS  5.1. Ãœhingu igapäevast tegevust juhib ja ühingut esindab juhatus, kuhu kuulub vähemalt kaks kuid mitte rohkem kui viis liiget 5.2. Juhatuse pädevusse kuulub: - ühingu igapäevategevuse korraldamine; - ühingu liikmete arvestuse pidamine ja liikmemaksude kogumine; - ühingu tegevuskava ja eelarve koostamine; - majandusaasta aruande koostamise ja raamatupidamise korraldamine; - ühingu vara kasutamine ja käsutamine vastavalt seaduse, käesoleva põhikirja ja üldkoosoleku otsustest tulenevatele nõuetele.   5.2. Ãœldkoosolek valib juhatuse liikmed ühingu liikmete hulgast. Juhatuse liige osutub valituks, kui tema poolt hääletab üle poole üldkoosolekul osalevatest või esindatud ühingu liikmetest. Juhatus valitakse kolmeks aastaks. 5.3. Juhatus esindab ühingut kõigis õigustoimingutes.  5.4. Ãœhingut võib esindada kõigis õigustoimingutes iga juhatuse liige eraldi.  5.5. Juhatuse liikme võib ühingu üldkoosoleku otsusega igal ajal tagasi kutsuda sõltumata põhjusest.  5.6. Juhatuse koosoleku kutsub kokku juhatuse esimees, tema asetäitja või vähemalt 1/3 juhatuse liikmeist.  5.7. Juhatus on otsustusvõimeline, kui kohal on üle poole jhatuse liikmetest.  5.8. Juhatus võib otsuseid vastu võtta koosolekut kokku kutsumata, kui selle poolt hääletavad kirjalikku taasesitamist võimaldaval viisil kõik juhatuse liikmed.  5.9. Juhatuse kokkukutsujal on õigus omal äranägemisel paluda koosolekust osa võtma vajalikke asjatundjaid konsultantidena või ekspertidena, kellel on koosolekul sõnaõigus.  5.10. Juhatus võtab tööle ja vabastab töölt ühingu palgalised töötajad.    

VI MAJANDUSTEGEVUS   6.1. Ãœhingu majandusaasta on 1. jaanuarist 31. detsembrini. Majandusliku tegevuse aruanne möödunud aasta kohta tuleb teha liikmetele tutvumiseks kättesaadavaks hiljemalt kaks nädalat enne ühingu korralist koosolekut.    

VII ÃœHINEMINE, JAGUNEMINE, LIKVIDEERIMINE  7.1. Ãœhingu ühinemine, jagunemine ja likvideerimine toimub seaduses sätestatud korras.  7.2. Ãœhenduse likvideerijad on juhatuse liikmed või üldkoosoleku poolt määratud isikud.  7.3. Ãœhingu lõpetamisel antakse pärast võlausaldajate nõuete rahuldamist allesjäänud varale tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja liikmele, avalikõiguslikule juriidilisele isikule, sh riigile või kohalikule omavalitsusüksusele. Põhikiri on vastu võetud 01.11.2013 

 Asutajad:   Lauri Mölder (digiallkiri) Rika Mölder (digiallkiri) Katrin Talu (digiallkiri) 

JUHATUSE LIIKMED 

Lauri Mölder

Rika Mölder

Katrin Talu 

Paluküla Klubi järgib oma tegevuses vabaühenduste eetikakoodeksit: http://www.ngo.ee/eetikakoodeks

 

bottom of page